Dobry dzień na zablokowanie zakopywania radioaktywnych śmieci – 16 czerwca! [BURE, FRANCJA]

Minione miesiące były wyjątkowo gęste.

Po tym jak uśpili i manipulowali społeczeństwo przez 20 lat, rożnymi perfidnymi manipulacjami i cicha przemocą, ta brutalna siła o nazwie Państwo chce narzucić projekt niebezpieczny w swojej esencji, nieodpowiedzialny i nie do zaakceptowania.

Ale trzeba przyznać, że jego wola uśpienia nie przynosi oczekiwanych skutków: mobilizacja przeciwko projektowi CIGEO osiągnęła moc, poprzez swoje spontaniczne zgromadzenia i 37 powstałych komitetów wsparcia… coś dotychczas niespotykanego! Ten ciężki i pełen emocji okres scementował więzi, które nas łączą, wzmocnił nasze przekonania, umożliwił zakorzenienie walki na poziomie ogólnokrajowym. Jesteśmy zdecydowane/ni na to, żeby 16 czerwca stal się momentem przełomowym, odpowiadając na państwowy autorytaryzm, demonstracją naszej niezłomnej determinacji i poprzez niepodzielność naszego opozycyjnego ruchu, który cały czas się odradza i tworzy na nowo!

Program

Poranek na to, żeby myśleć, co to znaczy?

Organizujemy okrągłe stoły (rozmowy) przeznaczone do udowodnienia na ile proces decyzyjny CIGEO jest od dwudziestu lat podstępnie przepychany i głęboko nie demokratyczny. Działaczki i działacze lokalni oraz osoby „z zewnątrz” wytłumaczą sztuczne oszukane debaty publiczne, państwowe przekręty, perfidne strategie i kłamstwa które otaczają/towarzysza CIGEO ; ale tez inne projekty, inne walki dla których te same schematy będą obowiązywać, co sprawia, ze nasze walki są podobne, związane, pomimo ich wyjątkowego charakteru/specyficzności.

Ten czas refleksji jest głównym momentem tego dnia: jest przeznaczony do ukazania więzi, które się tworzą pomiędzy walczącymi już od dawna z projektem Cigeo, i fajnymi (org: ‘chouette’ oznacza również gatunek sowy) sowami które przybywają od kiltu lat. 20 lat pogardy władz złączyły nas wokół wspólnej determinacji. Dzisiaj, razem pracujemy, i chcemy żeby ten moment był prawdziwą manifestacja przeciwko próbom podziałów miedzy oponentami przez władze publiczne. To jest to, co próbujemy pogłębić od paru miesięcy. Świadczy o tym, miedzy innymi, deklaracja siedziby socjalnej Eodry w Lesie Iejuc. Po tym poranku, pragniemy żeby jedność ruchu okazała się bardziej odbłyskowa/lśniąca niż nigdy.

Popołudnie na to, żeby działać, to znaczy?

Jedno hasło przewodnie: Bois Leduc do (należy do) Bar-le-Juc! Chcemy żeby ten moment był ciepły, pomysłowy, kolorowy. Ten dzień powinien być wsparciem okupacji Bois Lejuc (lasu, gaju Lejuc): i tym pozostanie! „Jesteśmy otoczone-otoczeni w Bure, zajmijmy teraz naszą kolej i nasze miasto!” Przyprowadźmy las do miasta ! Symbolika lasu maluje nasze wsparcie różnym formom walk i tym samym naszą determinację do walki wspólnie przeciwko projektowi który zatrułby podziemie i skazałby na śmierć wszystkie możliwe życia na powierzchni. Walczyć przeciwko Cigeo sprowadza się do walki przeciwko śmiertelnej działalności nuklearyzacji dla ziemi, dlatego walczymy po to, abyśmy mogły/li godnie żyć w przyszłości!16 czerwca popołudniu, pokażmy im jakiej przyszłości chcemy i pokażmy wspólną wytrwałość która w nas tkwi. Pracujemy nad tym, żeby nasza różnorodność miała pole do ekspresji, i żeby każda i każdy mógł/a brać udział wraz ze swoimi pomysłami.

APEL O MATERIAŁ/SPRZĘT !

Dążymy do widoczności i do tego, abyśmy byli/ły słyszane/i. Rolniczki i rolnicy, którzy/re walczą przybędą wraz ze swoimi traktorami i przewiozą masę sprzętu zęby zasiać. Wszystko to warto przynieść :

– Kalosze ze słomy,

– Martwe liście

– Gałęzie i liście z waszych regionów!

Więcej info:

http://16juin2018.info/

Il faut sauver Bure et Soulaines