Zaproszenie na Climate Camp – Monachium 5-9 września [NIEMCY]

Pomimo coraz głośniejszych żądań nawołujących do zakończenia wydobycia węgla wspieranego przez silny ruch działający na rzecz klimatu i stopniowym zmniejszaniem emisji szkodliwych dla klimatu w przemyśle energetycznym, wydobywka nadal pozostaje groźnym mordercą klimatu. Powodem tego jest fakt, że emisje związane z wydobywką nie zostały zmniejszone w ciągu ostatnich 40 lat i zamiast ułatwiać prywatny, zmotoryzowany transporty, politycy nadal wspierają wysoce opłacalną dla nich sprzedaż szkodliwych dla klimatu SUV-ów.

Monachium jest miastem silnie zmotoryzowanym z dużymi fabrykami producentów samochodów i ciężarówek, takimi jak BWM i MAN. Właśnie dlatego chcemy omówić konieczność stopniowego zamknięcia przemysłu, który odpowiada za paliwa kopalniane, a także opracowywać wizje dotyczące transportu przyjaznego dla klimatu. Będziemy wspólnie budować obóz, tworzyć sieci, edukować się, tworzyć sztukę oraz podejmiemy się działań bezpośrednich… wypróbujmy także jutrzejsze społeczeństwo – ekologiczne i oparte na oddolnej demokracji. Można oczekiwać szerokiego programu obejmującego różne tematy i działania oparte na dzieleniu się wiedzę i umiejętnościami. Jednak w 2018 roku główny nacisk położymy na konieczną zmianę branży motoryzacyjnej i odpowiadającej za transporty i mobilność.

Bądź tego częścią i dołącz do nas od 5 do 9 września na obrzeżach Monachium!

Potrzebujemy rąk do pracy! Nie wahaj się skontaktować się z nami jeśli tylko masz możliwość i chęci do pomocy przy organizacji i budowie obozu

info [at] klimacamp-muenchen [dot] org

Więcej informacji znajdziesz tutaj:
https://www.klimacamp-muenchen.org/

Nasza strona na fb: https://www.facebook.com/KlimacampMuenchen/

Tłumaczono z: Enough is Enough