Ericowi Kingowi grozi kolejne 20 lat w więzieniu! [USA]

[Dla osób nieznających sprawy Erica: Eric jest anarchistycznym i antyfaszystowskim więźniem, skazanym na 10 lat za próbę podpalenia w ramach aktu solidarnościową z ‘powstaniem Ferguson’ w Kansas. Eric rzucił dwoma koktajlami mołotowa w środku nocy w fasadę budynku przedstawicieli rządu. Od tamtej pory pada ofiarą wielu nadużyć ze strony systemu więziennictwa. Eric nie walczy jedynie z pracownikami więzień, w których się znajduje oraz (z powodu na swoje widoczne antyfaszystowskie tatuaże) z neo-faszystowskimi gangami.]

W sierpniu zeszłego roku, Eric został wciągnięty do schowka na miotły i pobity przez porucznika Wilcoxa w więzieniu FCI w Florencji. Został zaatakowany ze względu na swoje anarchistyczne i antyfaszystowskie poglądy. Atak na jego osobę zbiegł się w czasie gdy trwała operacja w związku z nowotworem na jaki cierpi jego żona. Był torturowany, bity i kopany oraz nie pozwolono mu skorzystać z pomocy lekarza po tym jak został kopany po głowie przez ponad 5 minut. Związali go w 4 miejscach i trzymali tak przez 8 godzin zmuszając go do wypróżniania się na samego siebie oraz powodując uszkodzenia nerwów w jego nadgarstkach.

Odkąd incydent został zgłoszony został zaatakowany jeszcze 2 razy. Pierwszy atak polegał na zaprowadzeniu go przez klawisza do zamkniętej przestrzeni gdzie inny więzień, faszysta, czekał tam na niego by następnie go zaatakować, strażnicy stali i patrzyli.

Od momentu ataku przez strażnika, Ericowi uniemożliwiono kontaktu z rodziną przez rok, trzymając go w izolatce zabraniając przy tym do korzystania z podstawowych czynności w więzieniach jak czytanie książki czy posiadania zdjęcia prywatnego. Odmówiono mu również możliwości zobaczenia się z lekarzem gdy błagał o to 1 sierpnia, dzień przed swoimi urodzinami. Ciężko jest go zrozumieć ponieważ cała lewa strona jego ciała jest sparaliżowana. 29 dni bez żadnego badania, a wraz z upływem czasu było coraz mniej szans na zminimalizowanie szkód potencjalnie zagrażających jego życiu.

Eric został wczoraj oskarżony o napaść. Grozi mu do 20 lat pozbawienia wolności za bycie torturowanym i bitym przez więziennego strażnika.

Potrzebujemy wsparcia…

Potrzebujemy byście pisali i pisały do Erica listy, wysyłali/ły mu artykuły, krótkie opowiadania.

Eric King #27090045
FCI Englewood
9595 West Quincy Avenue
Littleton, CO 80123

[białe kopert, białe kartki papieru, tylko czarny tusz, żadnych kartek, etykiet, markerów, zdjęć]

Potrzebujemy również wsparcia finansowego, musimy być przygotowane na wsparcia prawne dla Erica.

Potrzebujemy pomocy, Eric potrzebuje pomocy.

Z miłością i gniewem.

– Grupa wspierająca Erica Kinga

Źródło: Anarchist News