Wspieraj autonomiczne rozdawanie jedzenie w Atlancie [USA]

Wezwanie do wsparcia Treatdown Community, które stara się poszerzyć tereny swoich autonomicznych działań mających na celu dystrybucję jedzenia na terenie całego miasta.

LUDZIE W NASZYM MIEŚCIE CHODZĄ GŁODNI

Kartki na żywność (forma wspomagania ubogich) zostały drastycznie ograniczone w ciągu ostatniego roku w Georgii. Trump przymierza się do ograniczenia ich jeszcze bardziej, stawiając jeszcze większą liczbę mieszkańców między wyborem zapłacenia czynszu, a zrobieniem zakupów.

Tradycyjne religijne organizacje charytatywne oraz NGO-sy są przytłoczone rosnącą biedą, oraz nie są w stanie nadążyć za rządem porzucającym programy pomocy społecznej.

POTRZEBUJEMY NOWYCH SPOSOBÓW WALKI Z GŁODEM

Który nie będzie zależny od rządowych dotacji. Który nie będzie wstanie zlikwidować Trump, ani żaden inny polityk podpisując jakiś papierek. Potrzebujemy sposobu na przetrwanie: sieć zwykłych ludzi zorganizowanych w celu zebrania i dystrybuowania żywności. Potężni mogą nas porzucić, ale my nadal możemy sobie nawzajem pomóc.

Chcemy pomóc w budowaniu tej grupy w Atlancie! Luźno zorganizowany kolektyw rolników/czek, pracowników/czek restauracji i sklepów spożywczych, sąsiadów/ek, aktywistek/ów, wolontariuszek/y i grup takich jak Food Not Bombs oraz South Bend Commons współpracuje w celu dystrybucji 1,5 tony żywności dla głodnych osób w Atlancie każdego tygodnia.

To jedzenie robi ogromną różnicę dla osób, które je dostają. Dla wielu, jest to jedyny sposób na zdobycie świeżych owoców i warzyw do swojej kuchni. Ale to nadal nie starcza w porównaniu do potrzeb.

TAK DŁUGO JAK LUDZIE SĄ GŁODNI, TAK DŁUGO OZNACZA TO, ŻE NADAL NASZ KOLEKTYW NIE JEST WYSTARCZAJĄCY

Możesz pomóc nam w naszym działaniu! Sieć jest głównie ograniczona przez brak wystarczającej siły roboczej. Im osób zaangażowanych będzie, tym więcej jedzenie możemy rozdystrybuować. Skontaktuj się z Teardown lub Food Not Bombs Atlanta by pomóc. Poniżej kilka sposobów w jakie możesz nam pomóc:
– zaaranżuj możliwą dostawę jedzenia ze swojego miejsca pracy, pola uprawnego, czy skądkolwiek indziej.
– zgłoś się do co tygodniowego odbierania jedzenia i transportowania go do miejsc dystrybucji
podaruj nam sprzęt potrzebny do przewożenia żywności taki jak lodówka turystyczna, czy ciężarówka towarowa. Albo pomóż w zbieraniu pieniędzy potrzebnych na zakup tego sprzętu

JUŻ JEST WYSTARCZAJĄCO JEDZENIA DLA WSZYSTKICH, ONO TYLKO CZEKA NA TO, AŻ JE KOMUŚ DASZ

Tłumaczenie z: It’s Going Down