Miłość, solidarność i wdzięczność! – Komunikat z Hambacher Forest do ZAD NDDL [NIEMCY]

Jako, że doniesienia o nieustających represjach, przemocy oraz destrukcji ZAD NDDL napływają cały czas do nas, w okupowanym lesie Hambach (blokującym mega toksyczną kopalnię węgla brunatnego RWE) wielu/e tutaj również widzi i pamięta ciągły strumień kreatywności, schronienia, wsparcia, inspiracji i solidarności, które ZAD NDDL zapewnił i stał się dla taki wielu osób przez lata i nadal to robi pomimo fali represji, państwowej przemocy, które były w przyszłości i trwają nadal. ZAD, podobnie jak inne niezliczone walki, powstania i rewolucje jest ostateczny przypomnieniem, jak wiele jest możliwe oraz jak ‘tak mało’ może oznaczać tak wiele.

Dlatego w tym trudnym czasie, także tutaj, w Hambi (tylko czytając doniesienia, ale przygotowując się na fale wycinek drzew i eksmisji w tym roku począwszy od października) wysyłamy do Was ogromną dawkę Miłości, Solidarności i Stałego Wsparcia. Wysyłamy to z starożytnego, również zagrożonego, zabarykadowanego i bronionego przez ostatnie siedem lat, miejsca w lesie.

Antykapitalistyczne, ekologiczne i anty-mega-projektowe zmagania, dla których wszyscy i wszystkie staliście/łyście się, w taki, czy inny sposób, potężnym symbolem, który szczególnie tutaj, w lesie, stał się integralną częścią tego co się wydarzyło i dzieje nadal wokół Was. Przypominasz sobie, że jako członkowie i członkinie globalnego oporu, nasza walka nigdy nie jest kompletna i zawsze przeplata się z innymi globalnymi walkami przeciwko represjom i niesprawiedliwości, w których i członkinie i członkowie, szczególni ci z radykalnej i anarchistycznej części ruchu, zawsze byli jak przysłowiowy zastanawiający się Żyd, jak bezdomny uchodźca palestyński, i jak Kurd, którzy nie mają politycznej ojczyzny. Jest to cena, którą nie tylko musimy zapłacić, ale także, wielu/e z nas jest gotowych zapłacić za mówienie prawdy o władzy, za umieszczanie naszych ciał przed buldożerami i czołgami, przed pałkami, gazem łzawiącym i wstrząsem mózgu powodowanym przez granatowego władce zamieszek i cena, którą trzeba zapłacić, i która staje się naszym bólem, ale także inspiracją do tego by nie akceptować pieprzonych norm społecznych i żyć dalej poza nimi. Właśnie dlatego jesteśmy celem i tak długo, jak będziemy odmawiać kompromisu, pozostaniemy celem. Ten, kto jest represyjny jak kapitalizm, tak destrukcyjny jak wydobywki, powoduje, że mega projekty i chaos klimatyczny cały czas się powielają i powiększają. To z powodu ludzi takich jak ty, i niezliczonych innych podobnych do Ciebie, będących na całym świecie, i przez całą historię, nadal istnieją takie miejsca jak Rojava, ZAD, Hambach itp. Dziękujemy Wam za waszą Krew, Pot i Miłość, nie da się opisać, jak cenne i kluczowe to jest, za wszystkie Wasze wkłady i ofiary w tylu miejscach gdzie trwa walka i opór, który oddycha i pulsuje wokół tej całej planety.

Merci Buku!!

P.S. Ten list został napisany przez jedną osobę spośród wielu, ale nie będzie przesadą stwierdzenie, że wiele jego uczuć nie jest tylko żywych, ale także silnie wibruje, nie tylko w sercach wielu towarzyszy i towarzyszek tutaj, w lesie Hambacher, ale na całym świecie oraz także w sercach i umysłach wielu stworzeń i organizmów, które broniliście/łyście przez tak długi czas i nadal to robicie, niezależnie od doznanych obrażeń, bólu i wyczerpania

Nigdy nie zapomnijcie, że Hambacher Forest wraz z jego ponad 30 domkami na drzewie to także Wasz dom oraz, że będziecie wiecznie witani w jego mieszkaniach, budowlach i sercach. Byłoby zaszczytem gdybyście odwiedzili/ły ten las i podzielili/ły się swoimi umiejętnościami, historiami i doświadczeniami, szczególnie podczas sezonu wycinania drzew w okresie od października do lutego, kiedy to RWE wraz z Północno-Westfalską policją zamierzają zniszczyć połowę ostatniej części tego unikalnego i ostatniego z reszty Europy 12000-letnich lasów Millenariańskich. DOŁĄCZCIE DO NAS! Dołączcie do nas w każdej chwili, ale szczególnie w okresie wycinek, do akcji bezpośredniej ‘Boot Camp’ pod koniec września, do masowych akcji Ende Gelande od 25 do 19 października oraz do obozu SkillShares tej jesieni. Dołączcie do nas także duchowo!

DLA ZAD, DLA ROJAVY, DLA HAMBI i niezliczonej ilości innych miejsc podobnych!

– DLA ŚRODOWISKA I DLA ZIEMI!!!!

WALKA TRWA!!

PRZESYŁAJĄC MIŁOŚĆ, SOLIDARNOŚĆ I WDZIĘCZNOŚĆ Z HAMBI…

Tłumaczenie z: https://enoughisenough14.org/2018/05/25/hambacher-forest-to-zad-nddl-love-solidarity-gratitude-open-letter/