Rząd stanów zjednoczonych opublikował plan odstrzału i uboju 100 tysięcy dzikich koni i osłów [USA]

Biuro zarządzania gruntami (BLM) opublikowało swój plan dotyczący “zarządzania”, czyli pojmania, sprzedaży i uboju amerykańskich dzikich koni i osłów. Jak można oczekiwać od BLM znając ich historię, plany te są niebezpieczne dla przetrwania tych majestatycznych stworzeń.

Plany obejmują: usunięcie 50 000 dzikich koni i osłów, masowe zabijanie lub sprzedaż za ubój 100 000 dzikich koni i osłów, w tym tych, które zostały już schwytane i znajdują się w “zakładach przetrzymywania” oraz masową sterylizację dzikich koni i osłów, które nie zostały schwytane, praktyka ta jest niezwykle niebezpieczna dla naturalnych zachowań dzikich stad, które są chronione na mocy prawa federalnego.

Plan pozwoliłby zredukować populację dzikiego konia i osła do szokująco niskiej liczby 27 000; jak na ironię, jest to ta sama liczba, co w 1971 roku, kiedy Kongres ustanowił środki ochrony ginących gatunków. Plany te są tak oburzające, że na 14 milionach akrów ziemi zarządzanej przez BLM w Nowym Meksyku, dozwolone będzie bytowanie jedynie 83 dzikich koni.

Suzanne Roy, dyrektor wykonawczy w amerykańskiej kampanii Wild Horse, w swojej niezbyt optymistycznej wypowiedzi stwierdza: “BLM, agencja, której straszliwie złe zarządzanie tym programem doprowadziło nas do tego miejsca w którym dzisiaj jesteśmy, proponuje teraz więcej złych pomysłów, w tym masowe łapanki i uboje… Bądźcie pewni, że ten plan spotka się z silnym sprzeciwem ze strony społeczności obrońców praw dzikich koni, które zebrało się kilka miesięcy temu, aby stworzyć zunifikowane oświadczenie dotyczące humanitarnego i zrównoważonego zarządzania dzikim końmi i osłami, podpisane przez ponad 100 organizacji w całym kraju.”

Dzikie konie i osły, są zwierzętami roślinożernymi, które pokojowo współistnieją nawet z wypasanym bydłem i ludźmi, są jednak rutynowo atakowane przez BLM i ścigane przez helikoptery, aby mogły zostać zabrane do “zakładów przetrzymywania”, gdzie będą czekać zanim zostaną wystawione na aukcję, po której zostaną ubite, a ich mięso sprzedane w krajach na całym świecie. Te działania BLM są w dużej mierze są napędzane przez prywatne interesy, np. hodowle bydła i Big Meat and Dairy, jeśli te masowe zabójstwa będą nadal trwać, dzikie konie Ameryki, symbol wolności na Dzikim Zachodzie, wkrótce wyginą.

Możesz pomóc dzikim koniom i osłom na kilka sposobów. Na początek: rozpowszechniaj wiedzę o tym problemie, rozmawiając z przyjaciółmi i rodziną i udostępniając posty w mediach społecznościowych. Możesz także dołączyć do grup działających na rzecz dzikich koni lub przekazać im darowiznę. Aby dowiedzieć się więcej na temat tego problemu i zaangażować się w ratowanie koni Ameryki, odwiedź stronę kampanii amerykańskiego Wild Horse (https://americanwildhorsecampaign.org).

Tłumaczenie z: https://earthfirstjournal.org/newswire/2018/04/28/us-government-releases-plan-to-cull-and-slaughter-100000-wild-horses-and-burros/