Wezwanie do podjęcia akcji na 1 maja! Rewolucyjne pozdrowienia od Międzynarodowej Komuny w Rojavie [ROJAVA]

Drodzy przyjaciele i kamraci,

jesteśmy w krytycznej sytuacji. Rządy otwarcie wypowiedział wojnę Rewolucji w Rojavie. Afrin jest aktualnie pod faszystowsko-turecką okupacją. W tym samym czasie, autonomiczny projekt ZAD w Notre Dame des Landes został zaatakowany przez francuską policję wojskową.

Represje i (zapobiegawcze) działania przeciwko ruchom oporu wzrastają wszędzie: szalone wyroki sądowe przeciwko aktywistom zatrzymanym podczas protestów w trakcie G20 w Hamburgu, brutalne opresje przeciwko katalońskiemu ruchowi niepodległościowemu, trwały stan wyjątkowy we francji oraz anty-terrorystyczna ustawa, uwięzieni przez dekady greccy anarchiści przez ustawę anty-terrorystyczną, ataki na kurdyjską społeczność w niemczech, zmiany konstytucji turcji by spełnić ottomański sen Erdogana, faszystowskie ugrupowania w parlamentach w całej Europie, Trump w białym domu…

Rządy nie interesuje demokratyczna proporcjonalność czy słuszność konstytucyjna. Poprzez podjudzanie, politykę strachu, stany wyjątkowe, dawanie coraz to szerszych uprawnień policji oraz tworzenie wojny przeciwko ‘terroryzmowi’, mogą rządzić i represjonować bez żadnego zakłócania ze strony krytycznej populacji lub ich własnej konstytucyjnej burżuazji. Bujda jakimi są prawa obywatelskie, demokracja i system sprawiedliwości upadły – o ile nie zrobiły tego już dawno temu – podczas postępu w ostatnich latach.

To, co dzieje się teraz jest próbą zniszczenia wszystkich rewolucyjnych projektów, które mogą zagrozić ich królowaniu, dziś albo w przyszłości. Ostatni rok pokazał, że nie jest wcale tak łatwo nas kontrolować i nas zniszczyć. Opór ludzi zdeterminowanych do stawiania się niesprawiedliwości tego świata, wzrasta wraz z wszystkimi atakami na nich.

Powinniśmy być świadomi 1 maja, i działać w ramach tej świadomości. Jesteśmy zdolni/ne do bycia antagonizmem do panujących władz oraz do tworzenia pięknego ruchu oporu. Walki w Hamburgu, ruch społeczny na ulicach francji w ostatnich dwóch latach, ataki po przejęciu przez turków Afrin… i wiele, wiele innych sytuacji! To jest tylko kilka przykładów siły w ruchu oporu na całym świecie, jesteśmy zdolne/ni do rozwijania się dzięki solidarności ponad granicami, bezpaństwowości i organizacji.

Wzywamy do brania udziału w demonstracjach i akcjach. Sprawmy by 1 maja był kolejnym znakiem naszej walki przeciwko systemowi! Odzyskajmy ulice w dniu ruchu międzynarodowych pracowników rewolucyjnych!

Od Rojavy po Europę, niech żyje międzynarodowa solidarność!

Niech żyje 1 maja!

Międzynarodowa Komuna w Rojavie

Tłumaczenie z: https://internationalistcommune.com/call-for-actions-on-1st-of-may/