Aktualizacja w sprawie Hambacher Forest [NIEMCY]

Poniższy tekst jest sklejką dwóch komunikatów. Jeden pochodzi z poniedziałku (27.08) drugi z środy (29.08)

Wiadomości z Hambi – ewikcja nadal trwa

Po usunięciu dwóch barykad w ostatni piątek (24.08) oraz napastowaniu osób przez cały weekend, policja ponownie wróciła by wprowadzić jeszcze więcej chaosu. Samochód nagłaśniający, który był używany jako barykada został usunięty z drogi. Jedna osoba, która przykuła się do betonowej konstrukcji w środku samochodu została aresztowana.

Konstrukcje w T-town (część Hambacheru) zostały zniszczone, a żeby pokazać jak bardzo kochani są policjanci, toalety w Cosytown zostały całe spsikane gazem pieprzowym.

Tego ranka, podczas trwania pokojowej demonstracji, policja zablokowała wszystkie możliwe drogi dojazdowe do lasu. 20 policyjnych vanów znajduje się na jednej z większych polan, a około 100 policjantów blokuję wejście do lasu od wschodniej strony.

Będziemy Was informować wraz z pojawieniem się nowych informacji.

Stres zjada nas od środka, jako kolektyw, jako indywidua, jako osoby kochające naturę, oraz jako osoby broniące zwierzęta – ta ewikcja jest zagrożeniem dla nas wszystkich. Ta ewikcja jest rozpoczęciem nowego precedensu. Mówimy tutaj o największej kopalni węgla w Europie. Mówimy o zagładzie dębów mających po kilka tysięcy lat, a wraz z nim ekosystemu, których były główną częścią. Mówimy o zwierzętach żyjących w tym lesie. O insektach tworzących z tego terenu swój dom.

To jest ten moment by postawić się przeciwko temu, co się dzieje. To jest ten moment na podjęcie walki. Gdziekolwiek jesteście, akcje solidarnościowe są bardzo potrzebne. Okupujcie ambasady niemiec w Waszych miastach. Atakujcie biura RWE i ich kopalnie. Oni są wszędzie, na całym świecie. Prosimy, rozważcie przyjechanie tutaj na miejsce. To jest pilne, to jest potrzebne. nic nie będzie tak skuteczne jak przybycie do Hambacher Forest.

Gdy będziecie starsi i Wasze dzieci spytają się co robiliście gdy ludzie stawiali opór przeciwko najwiekszej zagładzie przyrody tej dekady, co im odpowiecie?

DLA DZIKOŚCI I DOPÓKI NIE WYGRAMY

Tłumaczenie z; Unoffensive Animal

Update w sprawie Hambacher Forest – All Cops Are Targets

Wczoraj (28.08) siły policyjne w ilości 2-3 tysiąca zdecydowały zaatakować obóz znajdujący się na polanie przed lasem. Jako wymówkę wykorzystali informację, że jeden z policjantów został uderzony pociskiem wystrzelonym z procy – dlatego musieli znaleźć tę ‘broń’.

Tego dnia aresztowano 20 osób, które siedziały na dachach konstrukcji, zostały zwolnienie jeszcze tego samego dnia.

Podczas gdy trwały aresztowania, policja przeszukiwała wszystkie możliwe przestrzenie w obozie, niszczyli gliniane piece za pomocą swoich pałek, burzyli dachy budynków oraz zabrali ze sobą dwa kanistry z pitną wodą o pojemności 1000 litrów. Wszystko to działo się na terenie legalnego obozu, bez nakazu podpisanego przez sędziego.


Tak wyglądał warsztat i przestrzeń na narzędzia po policyjnym ataku. Okazało się, że śrubokręty są groźną bronią.

To wszystko było pokazem taktyki, którą stosują – osłabianie okupacji za pomocą dużych policyjnych sił, zanim faktyczna ewikcja nastąpi.

Obóz przed lasem, prosi teraz o wsparcie w postaci narzędzi i wody pitnej więc każda osoba, która jest w stanie udzielić tej pomocy, prosimy, zróbcie to.

Do kogokolwiek, kto to czyta. Policja nie blokuje dziś dróg dojazdowych do lasu oraz nie ma w okolicy żadnych bramek kontrolujących dowody tożsamości, więc jest to idealny moment na przyjechanie tutaj i pomoc od środka.

Będziemy informować Was na bieżąco wraz z napływaniem nowych informacji.

HAMBI BLEIBT!

Tłumaczenie z: Unoffensive Animal