Potrzebujemy Twojej pomocy! Zbieramy fundusze na wydanie książki “Make Rojava Green Again”

Na początku tego roku powstała kampania “Make Rojava Green Again” wraz z samodzielnymi i odpowiedzialnymi podmiotami w ramach tworzenia samorządu zajmującego się pracą na rzecz przyrody. Kilka projektów ekologicznych, w tym ponowne zalesienie terenów, właśnie trwają.

Duża część naszej pracy składała się z refleksji nad znaczeniem ekologii w rewolucji w Rojavie, oraz jak demokratyczne oraz ekologiczne społeczeństwo może wyglądać. Obok teoretycznych dyskusji, zrobiliśmy/łyśmy research na temat stanu przyrody w Rojavie oraz zastanwialiśmy/łyśmy się nad naszymi perspektywami opierając przemyślenia na naszych doświadczeniach z różnych regionów.

Ciężko jest zdobyć jakiekolwiek informację na temat tego, jak tworzy się tutaj ekologiczne społeczeństwo, dlatego chcemy podzielić się tymi doświadczeniami w formie książki. Aby zrealizować ten projekt potrzebujemy wsparcia od tylu osób, jak to tylko jest możliwe.

Jeśli zbierzemy wystarczającą ilość pieniędzy, która umożliwi nam wydrukowanie tej książki za przystępną cenę, będzie ona dostępna w księgarniach w anglii, będzie również możliwość kupna tej książki przez internet i wysłanie jej do każdego zakamarku na świecie. Na początku, książką będzie dostępna tylko w języku angielskim. Już teraz trwają pracę nad tym by była dostępna po hiszpańsku, francusku, niemiecku, włosku, turecku i szwedzku. Gdy uda nam się to osiągnąć, rozpoczniemy pracę nad kolejnymi tłumaczeniami.

Jeśli chciałbyś/abyś przyłączyć się i wesprzeć nas w osiągnięciu swojego celu, zajrzyj tutaj: https://www.crowdfunder.co.uk/make-rojava-green-again 

Książka zaczyna się od przedmowy napisanej przez Debbie Bookchin, wstępu napisanego przez Międzynarodową Komuną w Rojavie, oraz od wytłumaczenia podstawy ideologicznej potrzebnej do tworzenia społeczeństwa opartego na ekologii. Po przyjrzeniu się problemom ekologicznym Rojavy, przedstawiamy nasz plan na rozwiązanie tych problemów za pomocą kampanii “Make Rojava Green Again”.

TUTAJ możesz znaleźć fragment książki.

Chcielibyśmy/ałybyśmy wykorzystać tę możliwość aby podziękować tym wszystkim, dzięki którym projekt książki jest w ogóle możliwy do zrealizowania, specjalne podziękowania dla Dog Press Section, których wsparcia zostało przez nas bardzo docenione, jak i również przez wszystkich/ie tłumaczy i tłumaczek.

Ta książka ma na celu zainspirować do tworzenia społeczeństwa opartego na ekologii nie tylko tutaj, w Rojavie, ale na całym świecie.

“Kwestia ekologiczna jest w zasadzie rozwiązana, gdy system jest represjonowany oraz rozwija się socjalistyczny system społeczny. To wcale nie oznacza, że nie możesz zrobić czegoś dla środowisko w tym momencie. Wręcz przeciwnie… koniecznym jest połączenie walki o środowisko z walką o ogólną rewolucję społeczną…” Abdullah Öcalan

Tłumaczenie z: Enough is Enough