Alfredo Cospito oraz Nicola Gai [WŁOCHY]

Alfredo Cospito (skazany na 10 lat i 8 miesięcy pozbawienia wolności) oraz Nicola Gai (skazany na 9 lat i 4 miesiące pozbawienia wolności) z Turynu, we włoszech, zostali aresztowani oraz skazani za postrzelenie szefa firmy Ansaldo Nuclear, Roberta Adolfiniego.

Fragmenty mów końcowych:

Wyjdziemy stąd z łatką terrorystów, zabawnym jest fakt, że mówicie to bez świadomości niedorzeczności, jaka w tym jest: to państwo prawa jest terrorystą. Jedną pewną rzeczą jest to, że słowa całkowicie straciły na znaczeniu; jeśli my jesteśmy terrorystami, to jak nazwiecie tych, którzy produkują broń, system namierzania dla rakiet, drony, bombowce, sprzęt do tropienia ludzi starających się przejść przez granice, elektrownie jądrowe, Ci, którzy odpowiadają za morderców w mundurach i sławnych dyktatorów, innymi słowy, jak byście zdefiniowali Finmeccanica*?”

– Nicola Gai

Widzieliśmy Adolfiniego, który głupio się uśmiechał i grał ofiarę na ekranach telewizyjnych. Widzieliśmy go prowadzącego wykład w szkołach przeciwko ‘terroryzmowi’. Tak się zastanawiam: czym jest terroryzm? Strzał, palący ból, rana otwarta, czy nieustanne, ciągłe zagrożenie powolną śmiercią pochłaniającą cię od środka?
Ciągły, nieustanny strach, że jedna z ich elektrowni jądrowych może spowodować śmierć i spustoszenie? Ansaldo Nulcear i Fumneccanica ponoszą ogromną odpowiedzialność. Ich projekty sieją wszędzie śmierć. Chodzą głosy o nowo planowanych inwestycjach mających na celu powiększenie elektrowni jądrowych w Kryko, w słowenii, jest to rejon o wysokim zagrożeniu sejsmicznym blisko granicy z włochami. W Cernadovie, w rumunii, od 2000 roku miało miejsce kilka incydentów, spowodowanych głupotą firmy Ansaldo, podczas budowy kolejnej z ich elektrowni. Ile osób straciło życie? Ile krwi zostało rozlanej? Technokraci z firm Ansaldo i Finmeccanica oraz ich wszystkie uśmiechy i ‘czyste’ sumienia: wasz ‘postęp’ śmierdzi śmiercią, a śmierci, które spowodowaliście, krzyczą o zemstę.”

– Alfredo Cospito

Adres do korespondencji:

Nicola Gai / Alfredo Cospito
C.C Via Argione 327
44122 Ferrara
Italy

Linki, w których możesz znaleźć więcej informacji:

Alfredo Cospito

Nicola Gai

* Finmeccanica to włoskie przedsiębiorstwo przemysłu zbrojeniowego działające w dziedzinach kosmonautyki, obronności i bezpieczeństwa.