Zaproszenie na letni obóz kłirowo-feministyczny [KOPACZE-DIGGERS]

Mamy przyjemność zaprosić na letni obóz kłirowo-feministyczny, który odbędzie się w dniach 18-24 lipca 2018 roku (przyjazd 18.07, wyjazd 24.07) na mazowszu.
Kopacze-Diggers to kłirowy projekt aktywistyczno-mieszkalny, nacelowany na organizowanie i goszczenie warsztatów, retreatów i innych wydarzeń związanych z szeroko pojętym aktywizmem społecznym i ekologicznym. Jest to gospodarstwo składające się z domu mieszkalnego, budynków gospodarczych i 6 hektarów krzaków (precyzyjniej – młodnika brzozowego) otoczonych innymi gospodarstwami.
Zależy nam na tworzeniu bezpieczniejszej nieseparatystycznej przestrzeni. Zapraszamy więc osoby o wszystkich tożsamościach płciowych, orientacjach psychoseksualnych, kolorach skóry, miejscach pochodzenia, w różnym wieku i o różnym poziomie zamożności.
Sam obóz, podobnie jak projekt Kopacze-Diggers ma być miejscem przyjaznym dla osób trans*, sex(work)pozytywnym, wegańskim, antyrasistowskim, queerowym i feministycznym.

Naszym celem jest, by społeczność, która zawiąże się podczas obozu współorganizowała go w możliwie najbardziej niehierarchiczny sposób.
Chcemy, by podczas obozu można było bez przeszkód dzielić się wiedzą i umiejętnościami, ale również odpoczywać na łonie natury i uciec od przytłaczającej nas rzeczywistości opresji (zakładamy możliwość tworzenia przestrzeni separatystycznych na obozie). W programie zakładamy warsztaty i pogadanki, ale także wspólnie spędzany czas wolny. Nastawiamy się również na wzmacnianie umiejętności praktycznych (budowanie, ogrodnictwo, praca z ciałem). Obóz będzie przestrzenią częściowo wolną od alkoholu.
Osoby uczestniczące w obozie będą mieszkać we własnych namiotach, cała infrastruktura znajduje się na wolnym powietrzu (prysznice polowe, toalety kompostowe, kuchnia, wiata – jadalnia i przestrzenie warsztatowe)**. Mamy możliwość pomieścić maksymalnie 40 osób (w tym maksymalnie 5-7 dzieci do 14 r.ż, osoby od 15 r.ż. są pełnoprawnymi osobami uczestniczącymi). W przypadku większej liczby zgłoszeń, będziemy priorytetyzować osoby ze wschodniej Europy. Zapraszamy osoby z dziećmi i zwierzętami, nie mamy jednak możliwości zapewnienia zorganizowanej dla nich opieki. Niestety teren obozu nie jest przyjazny dla osób mających trudności z poruszaniem się, zapraszamy do kontaktu, żebyśmy mogli_ły opowiedzieć o barierach i możliwościach przestrzeni. Językami roboczymi będą polski i angielski. Będziemy próbowały_li zorganizować obecność na obozie tłumaczek_y języka rosyjskiego.

Zgłoszenia przyjmujemy do 15 czerwca 2018 r.
Składka/zrzutka na koszty obozu (w tym jedzenie) wynosi 200-450 zł za osobę od 15 r.ż., osoby poniżej 14 r.ż. 100 zł. Będziemy potrzebować bezzwrotnej zaliczki w wysokości 100 zł/osoba. Jeżeli masz możliwość zapłacić więcej i tym samym wesprzeć projekt i inne osoby uczestniczące – wspaniale! Zachęcamy do przekazania większej kwoty. Jeżeli sugerowana przez nas kwota jest dla Ciebie zbyt wysoka, napisz do nas. 
Jeżeli zgadzasz się z naszymi wartościami i chcesz współtworzyć ten obóz, wypełnij formularz zgłoszeniowy! Osobom, które zgłoszą się na obóz wyślemy szczegółowe informacje dotyczące przestrzeni, kwestii logistycznych i innych praktycznych rzeczy, które warto wiedzieć przed przyjazdem na obóz.
** – jeśli masz pytania lub wątpliwości co do dostępności dla ciebie przestrzeni obozu – napisz do nas – qfc@riseup.net

Formularz zgłoszeniowy: https://kopaczediggers.typeform.com/to/i830fP
Strona projektu Kopacze-Diggers: https://kopaczediggers.hotglue.me/

Z kłirowo-feministycznymi pozdrowieniami,

Kolektyw organizacyjny

Formularze zgłoszeniowe:
Polski – https://kopaczediggers.typeform.com/to/i830fP
Angielski – https://kopaczediggers.typeform.com/to/uIKuvu

Zajrzyj na stronę projektu!
http://kopaczediggers.hotglue.me/

Bądź na wydarzenie na fb!
https://www.facebook.com/events/112697016251907/